خانه » اوفرش

برای درک معنی اوفرش در عطر، تا پایان این متن با ما همراه باشید.

مواد تشکیل دهنده عطر

محصولات صنعت عطر بر اساس درصد پایه روغنی عطر خالصی که در آن موجود است تقسیم‌بندی می‌شود. این پایه روغنی ماده اصلی عطری و حامل رایحه‌ی خوشی است که ما استشمام می‌کنیم. این ماده غلیظ به دلیل گرانقیمت بودن و دشواری در مصرف با رقیق کننده‌ای فرار ترکیب می‌شود. در ایران این پایه روغنی عطر نامیده می‌شود.

اما مایع روغنی که با نام اسانس یا عطر با سرنگ در ظروف شیشه‌ای تزریق می‌شود و به صورت گرمی فروخته می‌شود معمولا ماده پارافینی غیر استانداردی است که شبیه آن عطر معروف به صورت شیمیایی تولید شده و هیچ ربطی به کارخانه‌های معروف عطرسازی ندارد. بنابراین ممکن است غیر بهداشتی نیز باشد.

به عنوان مثال هیچگاه Chanel عطر خود را به صورت کیلویی به کشورهای دیگر نمی‌فروشد. ما در ادامه‌ی این نوشته سعی می‌کنیم برخی از تصورات رایج و البته غلط در زمینه عطر را تصحیح کنیم.

برای اینکه یک عطر در فضا پخش شود نیاز به نوعی ماده فرار است که اول از خودش بویی به عطر اضافه نکند دوم اینکه فرار باشد و منجر به پخش شدن مولکول‌های عطر در فضا شود، این ویژگی در الکل و ترکیبات آن موجود است. بنابراین عطری که می‌خریم از پایه روغنی، پایه الکلی و برخی نگهدارنده‌ها و احتمالا مواد رنگی تشکیل شده است.

اوفرش (Eau Friche):

اوفرش‌ها عطرهای خنک و لطیفی هستند که چندان عمومیت ندارند و بیشتر برای کسانی تولید شده است که نسبت به بوی تند حساسیت دارند. بسیاری از عطرهایی که نامشان او فرش هست نیز در واقع ادوتویلت هستند. مانند Versace Eau Friche که روی کارتن آن EDT درج شده است. بنابراین این دسته با سایرادوکلون و ادوتویلت همپوشانی دارد. این دسته از عطرها بین 1 تا 4 درصد ماده عطری دارند و ماندگاری بین 3 تا 5 ساعت دارند.

ترتیب بر اساس:
تعداد در صفحه
فیلتر محصولات
اعمال فیلتر
دسته‌ها
برند و سازنده کالا
محدوده قیمت